באונטי

ממתקי הבאונטי, האהובים ומתוקים האלו כבר מזמן אורחים של קבע אצלנו בבית. ובכל נסיעה לחו"ל אנחנו דואגים למלא את המגירה.  לאחרונה מצאתי כמה מתכונים שמציעים להחליף את הקניה (עד כמה שהיא מפתה) בהכנה ביתית. יש לציין, כי דווקא מצאתי את ההכנה קלה מאוד.
האמת כשראיתי שגם  בבלוג המקסים "מתוקים שלי" של חן מתכון חדש ידעתי שאני חייבת לנסות את המתכון שלה. וכך היה……….. אני שיניתי מעט את המרכיבים, הכפלתי כמויות וגם ציפיתי את חלקם בשוקולד לבן. (כי הרי ברור שאם אפשר לעשות את העבודה קצת יותר מאתגרת, זה מה שאעשה )

והנה כך יצאו הבאונטים שלי…..

 2

והנה גם הלבנים…..

5

המצרכים:

 • 100 מל' קרם קוקוס
 • 3/4 כוס אבקת סוכר
 • קורט מלח
 • 200 גר' קוקוס טחון

לציפוי:

 • 300 גר' שוקולד מריר (רצוי לפחות 58%)
 • 1 כף שמן

ההכנה:

 1. בקערה קטנה ערבבו את קרם הקוקוס, המלח ואבקת הסוכר למסה משחתית חלקה.
 2. הוסיפו את הקוקוס וערבבו היטב. (אם נראה לכם שהמסה יבשה מידי אפשר להוסיף מעט קרם קוקוס. ולהיפך אם המסה רכה מידי, הוסיפו מעט קוקוס)
 3. צרו בידיים מלבנים קטנים (אפר גם כדורים למי שיותר נוח) והניחו בתבנית מרופדת בנייר אפיה.
 4. הכניסו את התבנית למנוחה של כחצי שעה לפחות במקרר.

הציפוי:

ישנן שתי אפשרויות להכנת הציפוי. הראשונה היא ע"י המסת השוקולד בבן מארי וטמפרור בעזרת מד חום (בעיני זו האפשרות המומלצת, כך השוקולד יוצא הכי יפה ונוח לעבודה)
והאפשרות השניה היא פשוט להמיס את השוקולד ביחד עם השמן במיקרו בפולסים קצרים של 30 שניות עד להמסה מלאה של השוקולד. ואח"כ המשיכו לפי ההוראות ( מ- 4 עד 6)

הוראות הכנת הציפוי בטימפרור-

 1. המיסו בבן מארי (אמבט מים הבנוי מסיר חסי אש, מלא עד כשליש מגובהו במים רותחים ומעליו מונחת קערה יבשה עם השוקולד) 200 גר' מהשוקולד, ביחד עם כף השמן. ובעזרת מדחום האפיה הגיעו  לטמפ' של 45 מע'.
 2. הורידו מהאש, והוסיפו תוך כדי ערבוב את יתרת השוקולד. המשיכו לערבב עד שהטמפ' תגיע ל- 29 מע'.
 3. החזירו את הקערה אל בן המארי והמשיכו בערבוב עד שהטמפ' תגיע ל 32 מע' והסירו מהאש.
 4. הוציאו את הבאונטי מהמקרר,טיבלו כל אחד בנפרד במסת השוקולד. היעזרו במזלג על מנת להוציא את הבאונטי מהשוקולד והניחו לייבוש בחזרה בתבנית מעל נייר האפיה.
 5. לאחר שסיימתם לצפות את כל החטיפים, חממו מעט שוב, את השוקולד, ובעזרת המזלג זלפו פסים לרוחב החטיף.
 6. אחסנו בכלי אטום במקרר.

1

* מי שרוצה להכין את הציפוי משוקולד לבן, יכול לעשות זאת כאשר הכמויות הן אותו הדבר רק טמפ' הטימפרור שונות מעט. תחילה יש להגיע ל- 43 מע' – להוריד מהאש, להוסיף את יתרת השוקולד, לערבב היטב ולהגיע לטמפ' של – 26-27 מע'.  ושוב לחמם לטמפ' של 30 מע'.

3

בתאבון ולהתראות במתכון הבא!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: